logo_cwk-instalacje

Instalacja pomp ciepła

Instalacja pomp ciepła Suchy Las

Nasza firma zajmuje się dostawą, instalacją pomp ciepła w miejscowości Suchy Las i w okolicach i serwisem gwarancyjnym oraz pogwarancyjnym. 

Nowoczesny design, wysoka wydajność oraz uniwersalność zastosowania powodują, że  największą popularnością wśród właścicieli domów jednorodzinnych – i nie tylko stały się pompy ciepła powietrze- woda. Doskonale sprawdzają się zarówno jako główne źródła ciepła w budynku, jak również uzupełnienie instalacji grzewczej. Na czym polega ich działanie?

Pompy powietrze - woda – zasada działania

Pompy ciepła służą do ogrzewania obiektów oraz podgrzewania wody poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. W tym wypadku dolne źródło ciepła stanowi powietrze, które jest dostępne dla każdego z nas bez ograniczeń. Dzięki zastosowaniu pompy ciepła powietrze-woda istnieje możliwość ogrzewania pomieszczeń (będzie wtedy pełnić podobną rolę do kotła), jak również zasilenia instalacji centralnego ogrzewania czy podgrzewania wody.

Zasada działania takiego urządzenia nie jest skomplikowana – wykorzystuje się w nim technologię podobną do tej, jakiej używa się w lodówkach czy klimatyzatorach. Bazuje ona na I i II Zasadzie Termodynamiki Newtona. Podstawowe 4 elementy pompy ciepła to: sprężarka, element dławiący (z reguły jest to zawór rozprężny), parownik i skraplacz. Gdy pompa ciepła ma działać w trybie grzania (celowo to podkreślamy ponieważ możną nią także chłodzić latem odwracając obieg czynnika chłodniczego) wymiennik na zewnątrz budynku pełni rolę parownika. Przepływający (a właściwie parujący) przez parownik czynnik chłodniczy w niższej niż otoczenie temperaturze pobiera ciepło z otoczenia. Następnie zostaje zassany (strona ssawna sprężarki) przez sprężarkę gdzie następuje proces sprężania par czynnika chłodniczego do wysokiego ciśnienia i temperatury (strona tłoczna sprężarki). Sprężony czynnik pod wysokim ciśnieniem i temperaturą przepływając przez drugi wymiennik (skraplacz) oddaje ciepło dla wody na cele ogrzewania CO i CWU. Z reguły jest to wymiennik płytowy, po jednej stronie wejście i wyjście czynnika chłodniczego, po drugiej wejście i wyjście ogrzewanej wody. Czynnik chłodniczy oddając ciepło ulega skropleniu i w postaci cieczy przepływa do zaworu rozprężnego (obecnie w nowoczesnych pompach ciepła stosuje się elektroniczny zawór rozprężny, dawniej był to termostatyczny zawór rozprężny). Zostaje zdławiony do niskiego ciśnienia i niskiej temperatury gdzie odparowuje w parowniku pobierając ciepło. Obieg chłodniczy zaczyna się od nowa.

Pompa powietrze-woda może zostać podłączona zarówno w istniejącym, jak i budowanym domu – zarówno do kaloryferów, jak i ogrzewania podłogowego. Według wielu użytkowników model powietrze-woda jest pod kilkoma względami lepszy od pomp gruntowych – przede wszystkim ze względu na niższą cenę, łatwiejszy montaż, większą uniwersalność zastosowania oraz równie wysoką wydajność dlatego zachęcamy do skorzystania z naszej oferty – Instalacja pomp ciepła Suchy Las i okolice.

Pompa ciepła powietrze - woda a polski klimat

Niekiedy można spotkać się ze stwierdzeniem, że pompy powietrze-woda wymagają odpowiednich warunków pogodowych i w sezonie zimowym mogą być nieefektywne. Jest to nieprawda – nowoczesne pompy ciepła, które znajdziesz np. w naszej ofercie, są w stanie skutecznie ogrzewać pomieszczenia nawet przy bardzo niskich temperaturach rzędu -25 ‘C. 

Oznacza to, że można inwestować w nie bez jakiegokolwiek ryzyka i cieszyć się ich wysoką wydajnością działania oraz niezawodnością na przestrzeni wielu lat, dlatego instalacja pomp ciepła w Suchym Lesie czy w okolicach to zawsze strzał w dziesiątkę.

Zalety pompy powietrze-woda

Pompa ciepła powietrze-woda to rozwiązanie cieszące się rosnącym zainteresowaniem konsumentów z kilku powodów. Przede wszystkim:

• umożliwia skuteczne ogrzanie domowych pomieszczeń i wody bez względu na warunki zewnętrzne;

• pozwala znacznie obniżyć koszty ogrzewania;

• nie wymaga budowy dolnego źródła ciepła, sprawdzając się również na małych działkach – dzięki temu jej montaż jest mniej czasochłonny i o wiele tańszy;

• nie wymaga dostępu do wód powierzchniowych czy podziemnych;

• jest niezwykle wydajna i zapewnia bezproblemowe działanie na przestrzeni wielu lat.

• obecnie można skorzystać z dofinansowania na wymianę starego źródła ciepła (dotyczy budynków z rynku wtórnego ogrzewanych paliwem stałym)

• w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi jesteśmy w stanie zredukować rachunki za ogrzewanie do zera

• większa świadomość dbania o środowisko i znajomość zagadnień OZE wśród konsumentów

W ofercie posiadamy i mamy autoryzację na pompy ciepła marki Neoheat, Panasonic, Mitsubishi, Gree, Vaillant, Haier. Stale poszerzamy swoją ofertę o nowych producentów nabywając autoryzacje niezbędne do instalowania pomp ciepła z ważną gwarancją producenta.

Instalacja pomp ciepła to obok klimatyzacji i chłodnictwa nasz główny profil działalności. Jeżeli więc chcesz zyskać komfort cieplny, zaoszczędzić i zainwestować w nowoczesne, trwałe rozwiązanie – pompa ciepła może być rozwiązaniem dla Ciebie.