logo_cwk-instalacje

Chłodnictwo Poznań

Chłodnictwo

Zadaniem chłodnictwa jest obniżenie i utrzymanie temperatury w danym ośrodku poniżej temperatury jego otoczenia (np. chłodnia, mroźnia). Aby tego dokonać, trzeba odprowadzić ciepło z chłodzonego ośrodka. Zgodnie z prawami termodynamiki musimy więc wytworzyć w parowniku temperaturę niższą niż żądaną w chłodzonym pomieszczeniu, ponieważ ciepło przepływa zawsze tylko z ciała o wyższej temperaturze do ciała o temperaturze niższej (II Zasada Termodynamiki). 

Chłodnictwo znalazło zastosowanie na szeroką skalę. Najczęściej do utrwalania, przechowywania i transportowania łatwo psującej się żywności. Jednak zastosowań jest znacznie więcej, między innymi w medycynie, lotnictwie, obiektach sportowych a nawet programach kosmicznych.

Świadczymy usługi w zakresie szeroko pojętego chłodnictwa na terenie Suchego Lasu, Rokietnicy, Swarzędza, Lubonia, Poznania i innych okolic.

Jest to dziedzina wymagająca sporej wiedzy teoretycznej popartej doświadczeniem. Urządzenia chłodnicze wymagają starannego montażu oraz fachowej obsługi serwisowej. Wycieki czynnika chłodniczego i oleju, zanieczyszczone wymienniki ciepła, niesprawne elementy automatyki lub wadliwie działające urządzenia nadzorujące mogą doprowadzić do zniszczenia lub znacznego skrócenia żywotności sprzętu chłodniczego. Awaria niesie za sobą nie tylko koszty związane naprawą ale także przestój procesu technologicznego w danej firmie czy fabryce. Systematyczne przeglądy serwisowe zapewniają także korzyści w zużyciu energii elektrycznej- zanieczyszczony skraplacz lub parownik sprawi, że agregat owszem będzie pracował ale dłużej bo jego wydajność spadnie. Ubytek czynnika chłodniczego może być początkowo na tyle niewielki, że bez odpowiedniego sprzętu i nadzoru pozostanie niezauważony ale pogorszy sprawność urządzenia przyczyniając się do zwiększonego poboru prądu. 

Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom, oferujemy usługi w zakresie chłodnictwa takie jak: montaż urządzeń chłodniczych, serwis urządzeń chłodniczych, naprawa urządzeń chłodniczych na terenie Poznania i okolic.

Oszczędność czy zbędny wydatek?

Mając na uwadze powyższe fakty, warto pamiętać, że przeprowadzanie regularnej kontroli urządzeń chłodniczych może przyczynić się do zmniejszenia kosztów w długim okresie, pomimo koniecznego wydatku na wstępie. Prowadzi to do sytuacji, w której serwis urządzeń chłodniczych wydaje się zdroworozsądkowym i oszczędnym posunięciem, co zdecydowanie się ceni. Dlatego też jedną z naszych usług, które świadczymy na terenie Poznania i okolic, jest serwis oraz naprawa urządzeń chłodniczych. Do tej kwestii podchodzimy kompleksowo, oferując naszym klientom zarówno regularne przeglądy urządzeń chłodniczych mające na celu zachowanie dobrego stanu technicznego, jak i naprawy w przypadku awarii danego systemu lub urządzenia.

Nasi serwisanci to osoby z dużym doświadczeniem nabytym podczas serwisu urządzeń chłodniczych różnych producentów a także podczas szkoleń branżowych. Długa żywotność oraz bezawaryjna praca zależy w dużej mierze od poprawnego montażu urządzeń chłodniczych oraz okresowego serwisu urządzeń chłodniczych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w wielu przypadkach sprawne funkcjonowanie urządzeń chłodniczych leży u podstaw działalności firmy, dlatego nasze usługi realizujemy w możliwie najkrótszym czasie.

Jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji lub akurat borykają się z niesprawnym urządzeniem chłodniczym lub mroźniczym prosimy o kontakt.