logo_cwk-instalacje

System VRF

System klimatyzacji typu VRF

Klimatyzacja VRF (Variable Refrigerant Flow) jest to zaawansowany system klimatyzacyjny o zmiennym przepływie czynnika chłodniczego. Układy takie dedykowane są dla większych obiektów komercyjnych np. biura, hotele, obiekty handlowe. W układzie takim mamy doczynienia z jednostką centralną (agregatem) oraz większą niż w przypadku multispilit ilością jednostek wewnętrznych. Całość połączona jest ze sobą za pomocą rur i rozdzielaczy miedzianych w izolacji termicznej oraz kabla komunikacyjnego. 

Zaletą urządzeń VRF są rozbudowane możliwośći monitoringu całego systemu oraz jego intergacji z systemami zarządzania budynkiem BMS. Dodatkowo system taki jest jest wysoce energooszczędny w porównaniu do zdecentralizowanych systemów split i multisplit.

W zależności od producenta nazewnictwo systemu o zmiennym przepływie czynnika jest inne jednak zasada działania bardzo zbliżona.

Zajmujemy się montażem, naprawą oraz serwisem systemów VRF oraz pokrewnych. W celu zapoznania się z ofertą prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego.