logo_cwk-instalacje

Naprawa urządzeń chłodniczych

Naprawa urządzeń chłodniczych Poznań

Nasza firma oprócz klimatyzacji i pomp ciepła w Suchym Lesie i okolicach zajmuje się także naprawą urządzeń chłodniczych na terenie miasta Poznań i w okolicach. 

Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń takich jak: agregaty chłodnicze, agregaty skraplające, agregaty mroźnicze, agregaty wody lodowej (chillery), łuskarki do lodu, centrale dachowe typu rooftop, schładzarki szaf sterowniczych (np. rittal, stulz), szafy klimatyzacji precyzyjnej, przemysłowe pompy ciepła oraz inne urządzenia chłodnicze z zakresu hvac.

Naprawa urządzeń chłodniczych Poznań to jeden z naszych profili działalności. W odróżnieniu od klimatyzacji (wyjątek to pomieszczenie teletechniczne np. serwerownie) urządzenia chłodnicze z reguły pracują w pomieszczeniach usługowych, firmach lub w przemyśle gdzie szybkość usunięcia usterki ma duże znaczenie ponieważ urządzenia muszą pracować w sposób ciągły. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w serwisie i usuwaniu wszelakich usterek w różnego typu urządzeniach co pozwala skrócić czas diagnozy oraz naprawy. 

Urządzenia chłodnicze, które najczęściej znajdują się w sklepach, punktach gastronomicznych, zakładach przemysłowych czy lokalach medycznych typu przychodnie, szpitale  muszą pracować bez przerwy. Awaria, która prowadzi do przestoju urządzenia często kończy się zatrzymaniem pracy całego układu a na to właściciele nie mogą sobie pozwolić. Każdy, nawet najkrótszy przestój może generować ogromne straty finansowe dla firmy. Aby zapobiegać ewentualnym problemom związanym z awarią urządzeń chłodniczych należy regularnie zlecać przeglądy układów chłodniczych profesjonalnym firmom serwisowym, takim jak nasza. Zachęcamy do współpracy i niezwłoczne skontaktowanie się z nami w przypadku pojawienia się awarii. 

Regularnie przeprowadzane przeglądy urządzeń chłodniczych i profesjonalny serwis jest w stanie uchronić Państwa przed awarią a co za tym idzie naprawą urządzeń chłodniczych w Poznaniu i okolicach.

Urządzenia chłodnicze Poznań - naprawa

Oprócz naprawy urządzeń chłodniczych w mieście Poznań i okolicach prowadzimy także okresowe kontrole szczelności układów chłodniczych wynikające z ustawy F-gaz. Obecnie ustawodawca wymaga okresowych kontroli szczelności dla urządzeń o napełnieniu czynnikiem chłodniczym powyżej 5ton Eq CO2.  Intensywność kontroli szczelności uzależniona jest od ilości i rodzaju czynnika chłodniczego. 

• od 5 do 50 ton ekwiwalentu CO2: co najmniej raz na 12 miesięcy lub co najmniej raz na 24 miesiące, jeśli mają zainstalowany system wykrywania wycieków. Wyjątkiem są urządzenia hermetycznie zamknięte, zawierające F-gazy w ilości mniejszej niż 10 ton ekwiwalentu CO2 – jeśli są oznakowane jako hermetycznie zamknięte, nie podlegają kontrolom szczelności;

• od 50 do 500 ton ekwiwalentu CO2: co najmniej raz na 6 miesięcy lub co najmniej raz na 12 miesięcy, jeśli mają zainstalowany system wykrywania wycieków;

• ponad 500 ton ekwiwalentu CO2: co najmniej raz na 3 miesięcy lub co najmniej raz na 6 miesięcy, jeśli mają zainstalowany system wykrywania wycieków.

Współpracujemy z dostawcami urządzeń oraz części zamiennych wiodących producentów sprzętu chłodniczego na rynku. Skraca to czas usunięcia usterki w przypadku konieczności wymiany podzespołów. 

Zapraszamy do stałej współpracy w zakresie konserwacji okresowej oraz naprawy urządzeń chłodniczych w mieście Poznań i okolicach.