logo_cwk-instalacje

Serwis klimatyzatorów

Serwis klimatyzatorów Poznań

Zepsuta klimatyzacja w domu lub w biurze? To nie problem! Podejmujemy się każdego wyzwania związanego z serwisem klimatyzatorów w Poznaniu i okolicach oraz naprawą klimatyzatorów w Poznaniu i okolicach.

Zakres naszych usług to m.in. serwis klimatyzatorów, serwis klimatyzacji domowej oraz naprawa klimatyzatorów w Poznaniu i okolicach.

Często otrzymujemy zgłoszenia dotyczące zepsutej klimatyzacji, która tak naprawdę bardzo często wymaga po prostu dokładnego wyczyszczenia (i również dezynfekcji) by móc znów poprawnie pracować.

Dlaczego warto przeprowadzać okresowy serwis klimatyzacji domowej? Przede wszystkim dlatego, że do sprawnego działania urządzenia niezbędne jest regularne, dokładne wyczyszczenie go by służył nam jak najdłużej. Poza tym ważną, o ile nie najważniejszą, kwestią jest nasze zdrowie – by klimatyzacja domowa była dla nas bezpieczna, konieczna jest jej dezynfekcja przynajmniej raz w roku (w zależności jednak od intensywności użytkowania i miejsca zamontowania, przeglądy niekiedy konieczne są nawet co 3 miesiące). Z doświadczenia wiemy, że urządzenia pracujące w miejscach o dużym stopniu zapylenia wymagają konserwacji częściej niż raz czy dwa razy w roku.

Podczas serwisu klimatyzatora w Poznaniu i okolicach wykonywane są następujące czynności:

– dezynfekcja wymiennika ciepła (w trybie chłodzenia wymiennik ciepła/ parownik pokrywa się kropelkami wody i ścieka do tacy ociekowej gdzie tworzą się sprzyjające warunki do rozwoju bakterii, grzybów i pleśni)

– czyszczenie filtrów powietrza (w każdym trybie pracy klimatyzatora przez wymiennik i filtry przepływa powietrze, którego ruch wymuszony jest wentylatorem. Kurz z pomieszczenia osadza się na filtrze zmniejszając przepływ powietrza. Finalnie wydajność urządzenia spada, wzrasta zużycie energii elektrycznej. W skrajnych przypadkach zalepiony filtr może doprowadzić do uszkodzenia sprężarki i kosztownej wymiany)

– sprawdzenie drożności odpływu skroplin (wymiennik i taca ociekowa zalewane są wodą aby zweryfikować czy odpływ wody z urządzenia jest drożny lub czy pompka skroplin w urządzeniu jest sprawna)

– pomiar ciśnień i temperatur (wykonanie pomiarów pomaga ustalić czy w urządzeniu nie nastąpił wyciek czynnika chłodniczego, który negatywnie wpływa na pracę sprężarki ponieważ uzwojenie silnika sprężarki jest chłodzone powracającym chłodnym czynnikiem chłodniczym. Dodatkowo nawet niewielki ubytek czynnika może wpływać na wzrost zużycia energii elektrycznej)

– czyszczenie skraplacza (nie zawsze jest to konieczne ale w przypadku stwierdzenia zabrudzenia wymiennika na zewnątrz budynku czyścimy go z kurzu i ciał stałych. Zabrudzony skraplacz powoduje zwiększenie ciśnienia skraplania, obniżenie wydajności chłodniczej i zwiększone zużycie prądu).

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług, tj. serwis klimatyzatorów, serwis klimatyzacji domowej oraz naprawa klimatyzatorów w Poznaniu i okolicach.

Serwis klimatyzacji domowej Poznań

Serwisujemy wszystkie dostępne na polskim rynku urządzenia typu split, multi-split, systemy VRF, klimatyzację precyzyjną, klimatyzację z nawilżaniem.  Serwisujemy urządzenia między innymi takich marek jak Toshiba, Mitsubishi Electric, Daikin, AUX, Sevra, Haier, Fuji Electric, LG czy Gree oraz wiele innych.

Nasza firma wykonuje kompleksowe usługi w zakresie konserwacji i czyszczenia klimatyzacji. Wykonujemy serwis klimatyzacji domowej w Poznaniu i okolicach, serwis klimatyzatorów w bloku, serwis oraz naprawę klimatyzatorów w firmach, biurach, aptekach, gabinetach kosmetycznych i lekarskich, sklepach, dużych obiektach handlowych czy halach produkcyjnych.

Do serwisu i konserwacji urządzeń używamy środków posiadających właściwości bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze co szczególnie ważne jest w obiektach użyteczności publicznej takich jak gabinety lekarskie, gabinety stomatologiczne, szpitale itp. Środki te posiadają atest PZH.

Czyszczenie i dezynfekcja klimatyzacji wykonana za pomocą używanych przez nas środków jest bezpieczna dla zdrowia i sprawia, że powietrze w schładzanym bądź ogrzewanym klimatyzatorami pomieszczeniu jest świeże, czyste i wolne od bakterii, wirusów i grzybów.

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów skrajnie zabrudzonych urządzeń:

Serwis klimatyzatorów Poznań
Serwis klimatyzacji domowej Poznań
Naprawa klimatyzatorów Poznań
Klimatyzatory Poznań - naprawa
Serwis klimatyzatorów - Poznań

Naprawa klimatyzatorów Poznań

Często słyszy się, że ktoś nie lubi korzystać z „klimy” w aucie czy w biurze ponieważ od razu jest chory. Z reguły winą tego nie jest zbyt niska temperatura nastawiona w pomieszczeniu a właśnie wydobywające się bakterie z urządzenia.

Wykonujemy usługi typu serwis klimatyzatorów w Poznaniu oraz okolicach, zarówno u osób prywatnych w domach, mieszkaniach jak i w pomieszczeniach biurowych, przemysłowych i teletechnicznych. 

Oprócz serwisu mamy także w ofercie usługę naprawy klimatyzatorów w Poznaniu i okolicach. Prowadzimy naprawy gwarancyjne (posiadamy autoryzację producentów wiodących marek chińskich i japońskich w Polsce) oraz pogwarancyjne. 

Zakres usług naprawczych:

– kontrola szczelności zgodnie z ustawą F-gaz i obowiązkiem wpisu do CRO (Centralny Rejestr Operatorów)

– naprawa i usunięcie nieszczelności układu chłodniczego (w przypadku rozszczelnienia się urządzenia/ ubytku czynnika chłodniczego)

– wymiana sprężarek, wymienników i armatury chłodniczej

– modernizacja systemów sterowania/ automatyki

– diagnozy awarii urządzeń z branży hvac

– regulacja układów i uruchomienia

Jeśli poszukujecie Państwo sprawdzonego i doświadczonego serwisu klimatyzatorów w Poznaniu, serwisu klimatyzacji domowej w Poznaniu bądź firmy zajmującej się naprawą klimatyzatorów w Poznaniu i okolicach to zapraszamy do kontaktu.