logo_cwk-instalacje

Klimatyzator typu multisplit

Klimatyzator typu multisplit

Multisplit to rozwiązanie, w którym do jednej jednostki zewnętrznej można podłączyć dwie lub więcej jednostek wewnętrznych i powiesić je w różnych pomieszczeniach. Podobnie jak w przypadku urządzenia split, wewnętrzne jednostki są łączone z zewnętrzną za pomocą rurek miedzianych w izolacji termicznej i kabla sterującego. Skropliny odprowadza się do kanalizy lub na zewnątrz budynku za pomocą rurki odpływowej. Każda jednostka wewnętrzna wyposażona jest w pilota (przewodowy lub bezprzewodowy). Szczegółowe informacje na temat czynności wchodzących w zakres montażu znaleźć można w zakładce cenniki usług. Zaletą systemu z jedną jednostką zewnętrzną jest przede wszystkim większa estetyka na zewnątrz budynku (jedno urządzenie do wszystkich jednostek wewnętrznych) oraz oszczędność miejsca w przypadku umiejscowienia jednostki zewnętrznej np. na balkonie.

Jednostki wewnętrzne w tym systemie mogą być różnego rodzaju (ścienne, kasetonowe, przysufitowe, przypodłogowe, kanałowe) i o różnych mocach. Podobnie jak w klimatyzatorach split oprócz chłodzenia dostępna jest funkcja grzania (powietrzna pompa ciepła).

Jednostka zewnętrzna wyposażona w jedną lub więcej sprężarek jak już wspomniano w multisplit obsługuje klika urządzeń wewnętrznych. Dodatkowo zawiera skraplacz z wentylatorem oraz elementy rozprężne. Podobnie jak w przypadku split przepisy UE wprowadziły obowiązek technologii inverter, która polega na płynnej regulacji mocy sprężarki i dostosowaniu jej do aktualnego zapotrzebowania na schłodzenie bądź ogrzanie pomieszczenia. Przynosi to szereg korzyści między innymi znaczną oszczędność energii elektrycznej, dłuższą żywotność sprężarki czy cichszą pracę całego agregatu. W celu zapoznania się z naszą ofertą urządzeń prosimy kliknąć w cenniki urządzeń.

multisplit